DS-3E0508D-O
Hikvision – Switches – Network • Official ND in Egypt
15 sold in last 24 hours
8-Port Gigabit Plastic Switch
Tags |
Brand
Hikvision
Ports
8 × Gigabit RJ45 port
Switching Capacity
16 Gbps
Ideal For
Surveillance NetworksIP Camera ConnectivityPoE Power
| Brand | Hikvision |
| PoE Budget | N/A |
| PoE Budget | N/A |
| Ports | 8 × Gigabit RJ45 port |
| Switching Capacity | 16 Gbps |
| Speed | Gigabit 1000 Mbps |
| Speed | Gigabit 1000 Mbps |
| MAC Address Table | 4K |
| MAC Address Table | 4K |
| Max Power Consumption | 5W |
| Max Power Consumption | 5W |
| Dimensions | 140 × 25 × 51 mm |
| Dimensions | 140 × 25 × 51 mm |
| Operating Temperature | 0°C to 40°C |
| Operating Temperature | 0°C to 40°C |
DS-3E0508D-O.pdf
Download