DS-3E0318P-E
Hikvision – Switches – Network • Official ND in Egypt
7 sold in last 24 hours
16 Port Fast Ethernet Unmanaged POE Switch
Tags |
Brand
Hikvision
Ports
18
Switching Capacity
7.2 Gbps
PoE Budget
230W
Power Source
100-240V AC
Ideal For
Surveillance NetworksIP Camera ConnectivityPoE Power
| Brand | Hikvision |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| PoE Budget | 230W |
| Ports | 18 |
| Switching Capacity | 7.2 Gbps |
| Speed | 10/100 Mbps |
| Speed | 10/100 Mbps |
| MAC Address Table | 8K |
| MAC Address Table | 8K |
| Max Power Consumption | 150W |
| Max Power Consumption | 150W |
| Dimensions | 335 × 44.5 × 175.8 mm |
| Dimensions | 335 × 44.5 × 175.8 mm |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |



