DS-3E1309P-EI/M
Hikvision – Switches – Network • Official ND in Egypt
3 sold in last 24 hours
8×10/100M PoE + 1×Gigabit RJ45 Switch - Smart Managed
Tags |
Brand
Hikvision
Ports
8 × 10/100 Mbps PoE port,1 × Gigabit RJ45 port
Switching Capacity
5.6 Gbps
Ideal For
Surveillance NetworksIP Camera ConnectivityPoE Power
| Brand | Hikvision |
| PoE Budget | 60W |
| PoE Budget | 60W |
| Ports | 8 × 10/100 Mbps PoE port,1 × Gigabit RJ45 port |
| Switching Capacity | 5.6 Gbps |
| Speed | 10/100 Mbps |
| Speed | 10/100 Mbps |
| MAC Address Table | 2K |
| MAC Address Table | 2K |
| Max Power Consumption | 150W |
| Max Power Consumption | 150W |
| Dimensions | 170 × 27.6 × 93.1 mm |
| Dimensions | 170 × 27.6 × 93.1 mm |
| Operating Temperature | 0°C to 40°C |
| Operating Temperature | 0°C to 40°C |



