DS-3E1318P-EI
Hikvision – Switches – Network • Official ND in Egypt
11 sold in last 24 hours
16 Port Fast Ethernet Smart POE Switch
Tags |
Brand
Hikvision
Ports
16 × 10/100 Mbps PoE port,2 × Gigabit combo
Switching Capacity
9.2 Gbps
Power Source
100-240V AC
Ideal For
Surveillance NetworksIP Camera ConnectivityPoE Power
| Brand | Hikvision |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| PoE Budget | 230W |
| PoE Budget | 230W |
| Ports | 16 × 10/100 Mbps PoE port,2 × Gigabit combo |
| Switching Capacity | 9.2 Gbps |
| Speed | 10/100 Mbps |
| Speed | 10/100 Mbps |
| MAC Address Table | 8K |
| MAC Address Table | 8K |
| Max Power Consumption | 250W |
| Max Power Consumption | 250W |
| Dimensions | 440 × 44 × 220.8 mm |
| Dimensions | 440 × 44 × 220.8 mm |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |
| Operating Temperature | 0°C to 45°C |